Важливим чинником у створенні умов для забезпечення якісної освіти  є інноваційна діяльність. Тому чільне місце в методичній інфраструктурі міста відведено Школі педагогів нової формації.

25 жовтня 2017 року на базі Галицького коледжу імені В.Чорновола було проведено уже четверте заняття ШПНФ, яке сприялопрофесійному зростанню та формуванню професійної компетентності керівників навчальних закладів та їх заступників, голів методичних об’єднань учителів початкових класів та учителів 4 класів, які у 2018-2019 н.р. працюватимуть за новим Державним стандартом початкової загальної освіти та учителі 1 класів, що працюють у 2017-2018 н.р. за новим Держстандартом початкової загальної освіти на локальному рівні.

Секційні засідання практичного спрямування ШПНФ проводили  досвідчені та креативні педагоги:

  • Артур Борисович Кочерян, кандидат педагогічних наук, старший викладач Національного університету біоресурсів і природокористування України («Сценарії використання сучасних ІКТ в освітньому просторі») – секція директорів навчальних закладів.

Науковець показав можливості служби Office 365, що є прикладом ефективного запровадження хмарних технологій в освітній процес; на конкретних прикладах довів, що дана платформа, окрім безпечної електронної пошти, пропонує безліч корисних продуктів. На занятті керівники шкіл мали можливість  практично ознайомитися з ними, користуючись різними мультимедійними пристроями.

  • Надія Романівна Балик, кандидат педагогічних наук, доцент ТНПУ ім.В.Гнатюка («Сучасні тренди в організації навчання в контексті нових стандартів середньої освіти») – секція заступників директорів шкіл І-ІІІ ст. З метою опанування та подальшим запровадженням

STEM-освіти в школі науковець ознайомила педагогів з досвідом роботи  на прикладі інтегрованого проекту «Яблуко», реалізація якого сприятиме формуванню наскрізних умінь та навичок учнів з усіх предметів базового компоненту.

  • Барна Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент ТНПУ ім.В.Гнатюка ( «Інтегроване навчання в початковій школі: моделі та підходи» – секція заступників директорів школи І ст.; «Інструменти підтримки інтегрованого навчання в початковій школі») – голів методичних комісій учителів початкових класів.

Одним з ефективних шляхів оновлення змісту і методів навчання в сучасній школі є інтегроване навчання. О.В.Барна розкрила суть інтегрованого підходу  до організації освітнього середовища відповідно до вимог нового Державного стандарту початкової загальної освіти. На конкретних приладах довела, що  інтегрувати – це поєднувати частини систем таким чином, щоб результат об’єднання в сумі перевершував їхнє значення до взаємодії.

Олена Володимирівна Прашко, заступник завідувача відділу проектування розвитку обдарованості інституту обдарованої дитини НАПУ України, головний спеціаліст Уповноваженого по правах людини при Верховній Раді України  («Кожний урок – відкритий») –  секція заступників директорів з методичної роботи.Учасники практичного тренінгу в процесі роботи шукали відповіді на проблемні запитання, а саме: Чи прямує вчитель за учнем на уроці?Чим відрізнявся відкритий урок від звичайного? Чи вдалося учителеві зацікавити учнів?Чи було місце творчості дитини? Чи був на уроці катарсис?

Учасники виробили певні рекомендації щодо проведення показових уроків:

  1. Спрямовувати кожний урок на розвиток особистості учня.
  2. Вибрати основним вектором уроку –  індивідуальний підхід до учня.
  3. Створювати на уроці умови для розвитку творчих здібностей.
  4. Роботу в групах на уроці починати не з розподілу на них, а об’єднання в них.

Зоряна Ігорівна Удич, кандидат педагогічних наук, викладач  ТНПУ ім.В.Гнатюка (« Середовище національно – патріотичного виховання учнів: стереотипи та інновації») – секція заступників директорів з виховної роботи. Особлива увага приділялася технології дієвості як пріоритету при виборі форм та методів роботи з патріотичного виховання.

– Валентина  Григорівна Сімонова, заступник директора з навчально – виховної роботи Київського ліцею №303, член робочої групи впровадження нового Державного стандарту у школі І ст. («Державний стандарт у школі І ступеня: виклики, реалії, перспективи») – секція учителів 4 класів.

В.Г.Сімонова ознайомила педагогів із практичним досвідом роботи упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти за освітнім проектом «На крилах успіху» у 1 класі ліцею, що входить у сотню пілотних шкіл України.

Питання занять ШПНФ практично сприяли ефективному розвитку освіти Тернополя на основі сучасних ІКТ у системі структурно-змістової модернізації освітнього процесу навчального закладу.

 

 

 

 

 

Advertisements