21 лютого 2018 року відбувся  обласний семінар для керівників  методичних установ регіону,  що об’єднав усіх учасників темою «Роль і місце районних/ міських/ ОТГ методичних кабінетів (центрів) в організації роботи з обдарованою молоддю: традиції, альтернатива», – на базі Тернопільського комунального  методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.

Робота семінару розпочалася з пленарного модуля. Перед учасниками з вітальним словом виступили Леонід Бицюра, заступник міського голови з гуманітарних питань м. Тернополя, Олександр Петровський, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти,  Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради.

Щодо важливості створення науково-методичної системи неперервного формування готовності педагогічних працівників до підтримки і розвитку обдарованості учнів виступила Ольга Когут, заступник директора ТОКІППО.

Виступи учасників семінару були змістовними та інформативно насиченими. Так, Галина Литвинюк – директор ТКМЦ НОІМ, та Володимир Сеньків – методист ТКМЦ НОІМ,  розкрили особливості роботи лабораторії якості навченості обдарованої дитини та інноваційний підхід до проведення альтернативних олімпіад в місті Тернополі.

У другому, технологічному модулі, учасники семінару мали змогу ознайомитися із презентованим новітнім методом «Інфолокація». Усі були об’єднані в 4 локації та працювали під керівництвом модераторів (Галини Литвинюк, Володимира Сенькова, Галини Федун, Тетяни Нюні), які, в свою чергу, розповіли про особливі форми, методи, підходи в організації роботи з  обдарованими дітьми. Кожен учасник виконував певну функцію – інформативного лідера, слухача-аналітика, спікера тощо. Після отриманої від модераторів інформації учасники локацій узагальнили почуте та представили у вигляді схем, інформаційних мап, технологічних карток.

Про організацію нового освітнього середовища для розвитку обдарованості учнів закладів освіти йшлося у виступах Жанни Ханзель, завідувача відділу обдарованої дитини та інноваційної діяльності ТОКІППО, та Сітозари Хоми, завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

Учасники семінару виробили відповідні рекомендації, наголосивши на тому, що в  умовах реалізації завдань Нової української школи посилюється роль методичних установ, які працюють на розвиток компетентності, професіоналізму вчителя. Підвищення ефективності підготовки вчителя до роботи з обдарованими дітьми є одним із важливих напрямів роботи методичних служб Тернопільщини.

Advertisements